Catuaba 100g Zobacz większe

Catuaba 100g

Nowy

Stymulacyjne i energetyczne właściwości catuaby czynią z niej jeden z najbardziej znanych afrodyzjaków.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

18,00 zł

Więcej informacji

Catuaba (Erythroxylon catuaba) należy do grupy bignoniaceous. Pochodzi z tropikalnych lasów Ameryki Południowej. Wieki temu Indianie z plemienia Jupi odkryli cudowne właściwości drzewa catuaby i nazwali je „dobrym drzewem”. Lapacho i catuaba należą do ulubionych napojów w Brazylii. Stymulacyjne i energetyczne właściwości catuaby czynią z niej jeden z najbardziej znanych afrodyzjaków. Czerwony barwnik kory stanowi dobrze znany składnik wielu brazylijskich napojów orzeźwiających.

Uprawa i zbiory
Nasza Catuaba jest zbierana w naturalnym dzikim lesie deszczowym uwzględniając metody chroniące środowisko. Oznacza to, że tylko niewielka część kory trafia do produkcji, a drzewo może rosnąć. Korę suszy się następnie na słońcu. Nasz brazylijski dostawca ceni jakość a nie tylko ilość dostarczanego produktu. Wykonuje swoją pracę w sposób profesjonalny dzięki długiemu doświadczeniu i ogromnej pasji. Kieruje się przy tym priorytetem doskonałej jakości.

Właściwości
Catuaba zawiera wiele odżywczych składników mineralnych i pierwiastków śladowych, przede wszystkim magnez, potas oraz wapń w znaczących ilościach. Posiada stymulujący i orzeźwiający wpływ na organizm, a na całym świecie uznana jest za świetny środek energetyczny. Regularne stosowanie przez dłuższy okres może doprowadzić do lepszego krążenia oraz poprawić samopoczucie.

Przygotowanie: jedną łyżkę czubata należy gotować ok.5 minut w ½ litra wody. Odstawić na ok.15 minut do „naciągnięcia”.
Ważna jest ta cytryna ! Posłodzić miodem i dodać odrobinę soku z cytryny - tak przygotowana herbata optymalizuje działanie składników mineralnych.